Save to shopping list
Create a new shopping list
Kenia Doondu Anaerobic GIRO Edition Coffee

Kenia Doondu Anaerobic GIRO Edition Coffee

8,00 €
incl. VAT / szt.
Lowest price in 30 days before discount:
Express checkout 1-Click(without registration)
14 days for easy returns
This product is not available in a stationary store
Safe shopping
Free delivery to parcel machines
You buy and delivery is free!
deliveries from online stores are free when you order €11.71 are for free.
Free delivery includes parcel delivery to a parcel machine

Description and technologies

 

Kenia Doondu to prawdziwy „biały kruk” wśród kaw z Kenii, a to dlatego, że ziarna odmiany SL34 zostały poddane obróbce anaerobic. Ostatecznie wyszła z tego bardzo zwariowana kawa. Kenia Doondu to kawa o niskiej kwasowości, bardzo wysokiej słodyczy i dużym balansie. Mimo eksperymentalnego sposobu obróbki napar jest bardzo czysty. Najciekawszy jest jednak profil sensoryczny: w smaku spodziewaj się musu czekoladowego, cytryny oraz puddingu chlebowego. To najciekawsza w smaku kawa jaką do tej pory piliśmy!

 

OBRÓBKA – ANAEROBIC

Po zbiorach aby odseparować niedojrzałe i uszkodzone ziarna, kawa trafia do tanków z wodą. Następnie przebrane kawowe wiśnie są przepuszczane przez depulper, by z ziaren pozbyć się skórki i miąższu. Kolejnym krokiem, jest umieszczenie ich w workach GrainPro, z których wysysane jest powietrze. Przez kolejne trzy dni następuje proces beztlenowej fermentacji. Po tym czasie worki są otwierane i rozsypywane na łożach afrykańskich, gdzie suszą się przez około 6 tygodni do uzyskania odpowiedniej wilgotności ziarna. 

 

PROFIL SENSORYCZNY

Wszystkie kawy z obróbki anaerobic, które były w naszej ofercie miały charakter zdecydowanie owocowy. Ta Kenia jest jednak odmienna. Ma wysokie body, duży balans smaku i bardzo stłumioną kwasowość. Mimo eksperymentalnej, jak na kraj pochodzenia, obróbki, napar pozostaje bardzo czysty i klarowny. W smaku spodziewaj się przede wszystkim musu czekoladowego, cytryny, a także puddingu chlebowego. W aromacie spodziewaj się cytryny i czekolady. 

Brand
Producer code
5907694918619
Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
Write your opinion
Your opinion:
5/5
Add your own product photo:
pixel